Mobilya Mağazası Nasıl Dizayn Edilir

Mobilya Mağazası Nasıl Dizayn Edilir

Her mekanın olmazsa olmaz unsuru olan mobilyalar, iç ve dış mekanların havasını şekillendirir. Ortama karakteristik bir hava katan mobilyalara ev sahipliği yapan ve müşterilerine dünya trendlerini sunan mobilya mağazaları geniş bir pazar oluşturur.

Mobilya Mağazası Dizaynı Nasıl Olmalı?

Kişi, bir mobilya mağazasına girdiğinde adeta bir tasarım yolculuğuna çıkmalıdır. Dünyanın dört bir yanından edindiğimiz trendlerden, materyallerden, stillerden yeni ilham ve yeni bakış açıları toplayan mağazalar her tarzdan mobilyayı müşterilerine sunabilmelidir.

Sezonun trendlerini yakalaması gereken mağazalar, mobilya mağazası nasıl dizayn edilir sorusunun can alıcı noktasıdır. Örneğin; yeni sezonda güzel maviler, koyu yeşiller ve pastel tonları, üst deriden yumuşak deriye kadar çeşitli döşemeli oturma stillerine doğadan ilham veren bir görünüm kazandırıyor.

Mobilya mağazalarında simetrik modeller kadar tasarımsal bir izlenim veren asimetrik modeller de bulunmalıdır. mobilya mağazası dizaynı kapsamında sunulan asimetrik mobilya kenarları yumuşaklığı ilginç bir form ve duygu paradoksuna dönüştürür. İnce yüzeyler ahşap, cam, mermer veya demir gibi bilinen malzemelere modernite kazandırır.

Mobilya mağazası tasarımları yapılırken aşındırma, yeniden birleştirme, tel fırçalama ve oksidasyon gibi teknikler bir arada sunulmalıdır. Bir mekanın evrimi için elverişli parçalar sunarak her zevke hitap etmesi gereken mağazalar fiyat skalası olarak da çeşitli ham maddelere ev sahipliği yapmalıdır.

Mobilya Mağazası Dekorasyon Fiyatları

Döşemeciliğin mücevher tonlarından, yeni sanat eserlerinin canlı neonlarına kadar her tarzı bir arada bulunduran mobilya mağazası tasarımı fiyatları değişken olabilir. Fiyattaki değişimler ürünlerin ham maddesi ile doğrudan ilişkilidir. Kullanılan malzeme, kaplama ve işçilik ücretlerinin yanı sıra mağazanın bulunduğu lokasyon da önemlidir. Mobilya mağaza dizaynı nasıl olmalı diye soranların lokasyonu göz önünde bulundurması gereklidir.

Lüks bir semtte bulunan mobilya mağazası geniş metrekareli ve dikkat çekici olmalıdır. İmalatçıların bir arada bulunduğu lokasyonlardaysa görsellikten çok mobilyaların işçiliği önem kazanır. Mobilya mağaza dekorasyon fiyatları da bu kriterlere göre belirlenir. İşçilik, kullanılan kumaş, mağazanın lokasyonu gibi kriterler fiyatlarda belirleyicidir. Trend ve uygun fiyatlı mobilyalarla evinizdeki her odayı daha ucuza döşemek için fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Büyük evler, küçük alanlar, daireler, stüdyolar, çatı katları ve daha fazlası için mükemmel parçaları bulmak sabır ister. Eğer pahalı mobilyalar arasından tercih yapmak zorunda kalırsanız tek bir parçayı star olarak belirleyip diğer dekorasyon ürünlerini ikinci plana alabilirsiniz.

Mobilya Mağazası Dekorasyon Örnekleri

Yetenekli tasarımcılar ve geliştiricilerden oluşan mağaza ekipleri, yetenekleri, güvenliği veya şıklığı artıran ürünler oluşturmalıdır. Dekorasyon yaparken son trendler ve renkler göz önünde bulundurmalıdır. İç mekanların bölümleri mobilya mağazası iç tasarım da kendini hissettirmelidir. Örneğin; yatak odaları belirli bir alanda, yemek odaları belirli bir alanda toplanmalıdır.

Bu sayede müşteriler oradan oraya sürüklenmeden, tek bir noktadan mobilyaları inceleme fırsatı bulurlar. Mobilya mağaza dekorasyon örnekleri için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise konseptin hazırlanmasıdır. Mobilya, bir yatak odası takımıysa arka planda yatak odası konsepti hazırlanmalıdır. Hazırlanan konseptin ideal metrekarelerde yerleştirilmesi önemlidir. Bu sayede müşteriler mobilyaların evlerinde nasıl duracağını ve yürümek için nasıl bir alana sahip olacaklarını kolayca görebilirler.

Her şeyden önce güvenliği önemsemesi gereken mağazaların mobilyaları sabitlemesi de önemlidir. Hiç kimse mobilyalarının sağlıkları veya ailelerinin refahı için potansiyel bir tehlike olabileceğinden endişe etmemelidir. İster güçlendirilmiş destek yapıları, isterse gizli destek ayakları olsun, tasarımcılar ürünlerimizin işlevselliğini artırmaya çalışmalıdır. Dekorasyonda güvenlik önlemleri had safhada olmalıdır.

Mobilya Mağaza Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Dekorasyon mobilya mağazası tasarımlarla doludur. O kalabalığın arasından sıyrılmak ve size ilham veren parçalar sunmak için mağazalar öncelik vermelidir. Mobilya mağazası dekorasyon ile hayat değiştiren mobilyalar sunulur. Mobilyaların beraberinde neşe duygusu taşıdığına inanılır. Hayatı evinize soluyabilir ve kendi etkileşim biçiminizi yeniden şekillendirebilirsiniz.

Bu denli önemli olan mobilyaları satın alırken de mağazanın dekorasyonuna önem verirsiniz. Mobilya mağaza dekorasyonu nasıl olmalı sorusunun yanıtı tarzın konseptiyle ilgilidir. Otantik mobilya mağazası için isim konsepti ile markalaşan bir firma kendisine köy konsepti oluşturabilir. Bunun yanı sıra şık tasarımlara imza atan mobilya mağazaları gösterişli avizelerle dekorasyonunu tamamlayabilir.

Sonuç olarak, bir mağazada dekorasyon yapılırken satışa sunulan ürünlerin tarzlarından ilham alınır. Evinizin, kim olduğunuzu ve bir odaya girdiklerinde size en yakın olanı nasıl hissetmesini istediğinizi yansıtması gerektiğini düşünen mağazalar dekorasyonda ev ortamı yaratırlar. Aynı şekilde bahçe mobilyası sunan mağazalar da satışa çıkardıkları ürünlere bağlı olarak keyifli peyzaj örnekleri sergileyebilirler. Mobilya mağazası iç dekorasyon örnekleri sayesinde stilleri müşterileriyle, topluluklarla ve kendileriyle paylaşırlar.

Mobilya Mağazası Dekorasyon Fikirleri

Bir mobilya mağazasını dekore etmek için mağazaya bir bütün olarak bakmak gerekir. Mağazanın yaşayan bir alan olduğu izlenimini vermek için öncelikle konsept oluşturulmalıdır. Otantik bir hava yaratmak için doğal ahşaptan yapılan kütük avizeler kullanılabilir. Aynı şekilde ağacın dallarından uzayan lambaderler, samanlıklar, ahşap kasalardan oluşan orta sehpalar yakalanmak istenen havayı verecektir. Toprak tonları  krem gibi soft renklerle kombin edilerek sakin bir hava yakalanabilir. Mobilya mağaza dekorasyon fikirleri arasında farklı konseptler de üretilebilir.

Örneğin; bir şövalye konsepti ile ağır ve klasik bir hava yaratılabilir. Muhafızların nöbet tuttuğu bir yatakta komodin yerine metalden üretilen objeler yer alabilir. Metalik renklerin bir araya geleceği konseptte bir rengi patlatmak için ortama tablo asılabilir. Bu tarz konseptler yaratmak müşteriye fikir verir. Mağaza güzel bir konseptte sunulan ürünleri gören potansiyel müşteri, ürünlerin kendi evine de yakışacağını düşünebilir. Müşterinin satın alma eğilimini belirleyen bu durum mobilya mağazasının avantajınadır. Birlikte hayatı daha iyi hale getiren mobilya mağaza dekorasyon için yaşayan çiçeklerin de bulunması önemlidir.

Mobilya Mağazası Dekorasyon Malzemeleri

En güzel mağaza dekorasyonu için kullanılan mobilya malzemelerinin başında ayna gelir. Renk renk, desen desen ve farklı tarzlara hitap eden aynalar, her zevke hitap eder ve ortamın derinliğini artırır. Bir başka obje ise lambaderler ve avizelerdir. Yaşanmışlık hissi vermek için oluşturulan konseptlerde kendine yer bulan aydınlatma ürünleri tüketicinin satın alma eğilimini arttırır. Mobilya mağaza iç dekorasyon ürünlerini dekorasyon ürünleriyle bir bütün halinde gören tüketici satın alma işlemini daha rahat bir şekilde gerçekleştirir.

Mobilya mağaza dekorasyon malzemeleri arasında şüphesiz ki tablolar bulunur. Hem uygun fiyatlı olan hem de bulundukları ortamın havasını değiştiren tablolar özgün kimlikleriyle tarz sahibi mekanlar yaratır. Canlı ve yapay çiçekler de mobilya mağaza içi dekorasyon en çok kullanılan malzemeler arasındadır. Bunların haricinde televizyon, kitap, masaüstü objeleri, saat gibi objeler mobilya mağazası dekorasyon malzemeleri için olmazsa olmazları arasındadır. Her iç mekanda bulunması gereken perdeler de mobilya dekorasyonunda kendine yer bulan dekorasyon ürünleri arasındadır.

Mobilya Mağazasında Olması Gerekenler

Her zevke hitap eden en güzel mağaza dekorasyonları olduğu gibi belirli bir tarza uygun üretim yapan mağazalar da mevcuttur. Hangi stile sahip olursa olsun mobilya mağazaları iç dekorasyon için olmazsa olmaz tasarım unsurları bulunur. Mobilya en iyi mağaza dekoru konseptinin olmazsa olmazları arasında mobilyaları tamamlayan dekorasyon ürünleri bulunur. Mobilya mağazasında olması gerekenler arasında aydınlatma ürünleri, tablolar, saatler, zigon sehpalar, aynalar, kitaplar, çiçekler, halılar ve perdeler bulunmalıdır.

Kısacası bir ev veya iş yerinde olması gereken her şey mobilya mağazası iç dekorasyonu da bulunmalıdır. Çünkü tüketici, satın alma kararı verirken mobilya showroom dekorasyon malzemelerinden ve konseptten etkilenir. Her tüketici, söz konusu mobilyaların evinde nasıl duracağını hayal edemez. Hayal gücünü kullanmayan tüketiciler için oluşturulan konseptler dahilinde bir nevi hazır fikirler üretilir.

3D Harita