Mekanı Güzelleştiren Konut Tasarımları

Mekanı Güzelleştiren Konut Tasarımları

Bireylerin keyifle zaman geçirdikleri evler, insanların günün yorgunluğunu attıkları ve mutlu oldukları yaşam alanlarıdır. Kasvetli, kullanışsız ve karanlık bir mekanda yaşamak insanın ruh halini olumsuz etkiler. Birbirinden şık ve kullanışlı konut tasarımı çalışmaları ile iç mimarlar, yaşam alanlarını kullanıcıların zevkine ve ihtiyaçlarına göre baştan tasarlıyor.
Şık ve Kullanışlı İç Mekan Tasarımları

İç mekan tasarımları; salon tasarımı ve mutfaktan banyo ve diğer odalara kadar bir evin tüm alanlarında yapılan çalışmalardır. Hem dekorasyon hem de tadilat işlemlerini kapsar. Görsel, dokunsal ve işitsel faktörler iç mekan tasarımında önemli rol oynar. Yaşam alanlarına işlevsellik katmanın yanında görsel ambiansı yakalamak ta önemlidir.

Sadece fonksiyonel değil şık ve gösterişli bir mutfak tasarımı herkesin hayalidir. Mutfak ve banyo tasarımında yapılan tadilat hem ekonomik hem de temiz olsun istenir. Banyo dekorasyonu veya banyo tasarımı, evin en işlevsel bölümlerden olan ve spesifik işlevler için kullanılan banyonun işlevsel, kullanışlı ve şık bir hale getirilmesidir.

Profesyonellik gerektiren iç mekan tasarımlarında günümüzde birçok dünyaca ünlü iç mimarlar adından söz ettiriyor.

Başarısı İle Adından Söz Ettiren Konut Tasarımcıları

İç mimarlıktan cephe tasarımı ve görselleştirmeye kadar tasarımda fark yaratan konut tasarımcıları; sıcak, modern ve kullanışlı konut tasarım çalışmaları ile adından söz ettiriyor. Uzmanlık isteyen konut tasarımı ve iç mimarlık çalışmalarında dünyaca ünlü mimarların çalışmaları adeta göz kamaştırıyor.

“Kapıları insanların zihinlerine açmayı seviyorum” diyen Philippe Starck’tan kendi kuşağının en iyi endüstriyel tasarımcılarından olan Karim Rashid’e, İspanyol mimar ve tasarımcı Patricia Urquiola’dan müstakil ev tasarımları ile dikkat çeken Federico Delrosso’ya kadar birçok isim sayabiliriz. Otel projeleri ile adından söz ettiren Thierry W. Despont, tasarımları ve yaşam tarzı ile dikkat çeken Elsie de Wolfe, “zerafet eliminasyonda saklıdır” diyen Jean-Michel Frank ve “Dekorasyon bir görüş değil, perspektiftir” diyen Albert Hadley diğer ünlü iç mimarlardandır.

Türkiye’de Popüler İç Mimarlar

Tasarım proje uygulamalarından tadilat ve dekorasyona birçok iç mimar ve iç mimarlık firmaları son derece güzel işlere imza atıyor. Bunlardan biri de Eskişehir Mimarlık Ofisi’dir. İlgi çekici ve sıra dışı tasarımları ile mekanları güzelleştiren Eskişehir Mimarlık Ofisi, 2015 yılından bu yana farklı ihtiyaçlara profesyonel çözümler sunuyor.

Konsept projeden detaylı uygulama projesine kadar birçok alanda hizmet sunarken, bunları istenen zaman aralığında ve uluslararası ekiplerle koordineli bir şekilde çalışarak daima müşteri memnuniyeti sağlıyor. Ulusal kanun ve yönetmelikler yanında Rus standartlarına da hakim olan Lia Mimarlık, Eskişehir merkezden dünyanın dört bir yanına titiz ve hatasız bir şekilde projeler üretip uygulamada aktif rol oynuyor.

3D Harita