İç mimarlıkta Profesyonel Çözümler

 

G örsellik ve işlevselliğin en şık ve en ergonomik şekilde harmanlandığı iç mimarlık, yaratıcı ve yenilikçi unsurlarla hem görsel hem de estetik iç mekanlar tasarlama sürecidir. İç mimarlar bina içi hacim ve yüzey değerlendirmesini yapan ve bunları mobilya, halı, zemin kaplama, boya duvar kaplama, cam ve metal eşyalar ve aydınlatma unsurları ile birleştirerek kaliteli, gösterişli ve fonksiyonel mekanlar yaratan tecrübeli ve eğitimli kişilerdir. Günümüzde göz alıcı mobilya mağazalarına bakıldığında şık ve kaliteli mobilya mağazası tasarımı ile bambaşka bir dünya yaratıldığı görülmektedir.

Sıra dışı Tasarımlarla Mükemmel Mekanlar


2015 yılından bu yana mimari proje, iç mimari proje, peyzaj projeleri, cephe tasarım ve uygulama projeleri alanında hizmet sunan Lia Mimarlık, profesyonel Eskişehir iç mimarlık ofisi ile Eskişehir merkezden tüm dünyaya eşsiz ve hatasız projeler üretiyor. Müşteri talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda modern ve estetik tasarım projeleri hazırlayarak kaliteli ve gösterişli mekanlar yaratıyor.
Mağaza dekorasyonu, ticari bir kurum olarak titizlik isteyen bir iştir. Çünkü mekanda bir ürünün satış amaçlı tanıtımı ön plandadır. Ürün ve hizmet kalitesi yanında hizmetin sunulduğu mekan da müşterilere hitap etmelidir. Uluslararası projelerde de çalışan Lia Mimarlık, Eskişehir iç mimarlık ofisi ile mağaza dekorasyonunda fark yaratmayı amaçlamaktadır. İstenen zamanda doğru ve uygulanabilir projeler üreterek her zaman müşteri memnuniyeti önemsemektedir.

Mağaza Tasarımı Nasıl Olmalı?


2000'li yıllara kadar mobilyaların tekdüze ve yoğun olarak sergilenerek satıldığı mağazalar artık geçmişte kaldı. Üst üste veya tıkış-tıkış mobilya parçaları tam olarak sergilenmez, hatta sehpa, komodin gibi küçük parçalar büyük parçaların üzerinde yer alırdı. Günümüzde mobilya mağazaları her bir mobilya takımı ile ayrı bir mekan ve konsepte sahiptir. Ürün odaklı sergileme son yıllarda ön plana çıkmaktadır. Bu nedenledir ki mobilya mağazacılığı en zor sektörlerden biridir. Bu sektör günden güne gelişen mobilya mağazası tasarımı ile gözlere hitap eden bir şekle büründüğü günümüzde mobilya konseptine uygun tasarımlar ilede göz kamaştırıyor. Mobilya mağazası tasarımda tavan, duvar, zemin, seperatör ve ürün odaklı aydınlatma gibi tüm tasarım öğelerinin doğru kullanımı çok önemlidir. Dış cephe tasarımı, iç mekan tasarım, proje ve mimarlıkta tamamen müşterilere özel projeler üreten Lia Mimarlık, müşteri taleplerini ön planda tutarak özgün ve modern tasarımlarla kaliteli bir hizmet sunuyor. Mobilya ve halı mağazaları başta olmak üzere, kafe, avm ve restoranları dekore ederek sektöre yeni mağazalar katıyor.
Mağaza iç mekan tasarımında; Her bir mobilya parçasının amaca hizmet ettiği ve ne denli fonksiyonel olduğu görsel olarak müşterilere hissettirilmelidir.
Mobilyalar adeta bir ev veya ofis ortamındaymış gibi rahat yerleştirilmeli, uygun aksesuarlarla süslenmelidir.
Mağaza tasarımının satışı etkilediği unutulmamalı, mobilya ve halı gibi ürünlerin en etkileyici şekilde görünmesini sağlayacak mağaza içi tasarımlar yapılmalıdır.
Mağaza aydınlatması genel ve ürün odaklı olmak üzere 2 alanda tasarım yapılmalı ve gün ışığı renkli aydınlatma kullanılmalıdır.
Mağaza veya showroom tasarımında estetik ve güzelliğin müşterileri ne denli yoğun etkilediği unutulmamalıdır. Müşteriler seçtikleri mobilya veya halıların ev ortamında nasıl görüneceğini mağazada deneyimlediklerinde satın almaları çok daha kolaydır.
Mağazanın cephe tasarımı iç mekan tasarımı ile aynı çizgileri taşımalı ve farkedilebilir olmalıdır. Müşteriyi mağaza içini almanın ilk adımı estetik bir mağaza cephe tasarımı ile mümkündür. Müşteri firma hakkındaki ilk yargılarını burada oluşturduğu için müşteriye firmanın vermek istediği düşünce burada empoze edilmeye başlamalıdır.
Mobilya mağazası tasarımında mutlaka kurumsal kimlik olmalıdır. Kurumsal kimlik tasarıma da yansıtılmalı ve firma için özgün olmalıdır.
Mağaza içi tasarımı firma imajını yansıtan ve marka saygınlığını arttıran tarzda olmalıdır. Bu nedenledir ki profesyonel iç mimarlar ile çalışan mağazalar hemen fark edilir.

Profesyonel İç Mimarlarla Çalışmak Neden Önemli?


Görselliğin her zaman ön planda olduğu günümüzde, girilen her mekanda şık ve estetik dokunuşlar aranıyor. Dış cephe tasarımı henüz mağazaya girmeden insanları etkilerken, iç mimarlık çalışmaları mekanları adeta yaşanır kılıyor. Konsepte uygun, markayı ön plana çıkaran ve firma saygınlığına değer katan bir iç mimarlık çalışması ise sadece profesyonel iç mimarların gerçekleştirdiği bir çalışma olup insan ruhunu okşuyor. Her boşluğu değerlendiren, her mekanın ölçülerine uygun, ürün ve hizmet konseptine yakışır çalışmalar yapan iç mimarla konutlar yanında sosyal ve ticari mekanları adeta baştan yaratıyor. İşlevsel ve sanatsal bir iç mimari tasarım için alanında uzman iç mimarlar ile çalışmak her zaman hedefe ulaşmayı sağlıyor. Profesyonel bir iç mimar sadece yaptığı tasarım ile değil aynı zamanda efektif maliyet, ürünlerin ön plana çıkarılması ve kurumsal kimlikle uyumlu tasarımlar çıkarılması ile ön plana çıkmaktadır. Unutmayalım ki burada profesyonel bir iç mimarın aldığı ücreti tek başına değil, uygulama maliyeti ve yapılan tasarımın kalitesi ile bunun ne kadar sürede geri dönebileceğini hesaplayarak değerlendirilmelidir.

3D Harita