Ev İçin Dekorasyon Malzemesi Önerileri

 

D uvarlarınızda yaptığınız ufak dokunuşlar evinizin havasını tamamıyla değiştirecektir. Duvarlarınızı mobilyalarınızın renkleriyle uyumlu, açık renklere boyayabilirsiniz. Canlı renklerden oluşan çiçek bahçesini andıran, damask desenli, çizgi desenli, taş, tuğla desenli vb. birçok farklı desen arasından istediğiniz deseni seçebilirsiniz. Veya kendiniz bir desen oluşturup bu desenin üretilmesini talep de edebilirsiniz. Bu konsepte çalışan çok fazla dekorasyon firması mevcut. Kendinizi mutlu hissedeceğiniz aile fotoğraflarını renkli çerçeveleterek duvarlara koyabilirsiniz. Fotoğrafları geceleyin vurgulu hale getirecek duvar tipi aydınlatmaları kullanabilirsiniz.
Burada dikkat edilecek olan şudur ki, koyu renkleri evin hangi alanında kullanırsanız kullanın, evinizi daha dar gösterecektir. Açık renkler ve açık renkli malzemeler ortamı daha geniş gösterecek hem de psikolojik olarak olumlu etkileri olacaktır. Açık renkli malzeme ışığı yansıtma özelliğine sahiptir.

Ayna ve Camın Etkisi


Evin duvarları için alternatif bir öneri de ayna kullanımıdır. Aynanın da aynı açık renklerde olduğu gibi ışığı yansıtma özelliği vardır, kullanıldığı ortamı da daha büyük gösterir. Salonda kullanacağınız cam masa, sehpa gibi malzemeler ortamın daha geniş görünmesini sağlar ve bütünlük hissi oluşturur.

Bitkilerden Faydalanın


Çok renkli çiçeklerden dekorasyon anlamında faydalanabilirsiniz. Yapıldıkları materyaller birbirlerinden farklı çok çeşitli modelde saksı çeşitleri var. Yetiştirmek isteyeceğiniz bitkiye uygun saksı modeli tercih etmeniz gerekecektir. Ilıman iklimde yetişen bir bitkiyi balkon veya bahçenizde yazın bulundurabilirsiniz ancak kış şartlarında evin içine almanız gerekir; bunun için de bu gibi durumları göz önüne alarak taşınabilir modelleri tercih edebilirsiniz. Bazı ufak tefek bitkileri çekirdeklerinden uygun koşulları sağlayıp, çimlendirerek filiz vermesini sağlayabilir ve bunun mutluluğunu tadabilirsiniz.

Tekstil Ürünlerinin Esintisinden Faydalanın


Ev ortamında kullandığınız pike takımları, nevresimler, perdeler, yastıklar, halılar vb. tüm tekstil ürünlerinin esintisinden faydalanın. Mevsimlere uygun renkleri tercih edin. Yazın canlı renkleri kışın ise daha koyu, pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Burada vereceğimiz öneri, yazın kalın halıları kaldırıp gerekirse hiçbir şeyi yerlere koymayın, eğer yerlerin boş durmasını tercih etmezseniz kilim koyabilirsiniz. Kayıp düşmeyi engellemek için de mutlaka silikonla yerlere sabitleyiniz. İnternette ev tekstili ürünlerinin satışını yapan, dekorasyon anlamında öneri veren çok site var, kullanacağınızı ürünleri almadan önce ilgili sitelere göz gezdirmekte fayda var.

Ahşap Kullanın


Ahşap malzeme modası hiçbir zaman geçmez. Yapı marketlerden alacağınız ahşap malzemeleri kendi marangozluk aletlerini de kullanarak istediğiniz tarzda mobilyanızı kendiniz yapabilirsiniz. Ahşap her mevsimde kullanabilecek bir malzeme olması özelliği nedeniyle çok tercih edilir.

3D Harita