Ev Dekorasyonunda Gerçekçi Çözümler

 

H angi renk koltuk alsak, duvarları hangi renge boyatsak, bu oda nasıl daha büyük görünür, duvarlar çok mu boş kaldı gibi sorular ev dekorasyonu sırasında hepimizin aklından geçmiştir. Kimi zamansa artık beğenmediğimiz eşyalarımızı değiştirmek, evimizde yeni bir hava yaratmak istemişizdir. Bunun için kimi zaman bir eşyamızın yerini değiştirmek, eski bir eşyaya yeni bir işlev kazandırmak, duvarların rengini değiştirmek bile yeterli olabilir. Peki, bunları nasıl yapmalıyız? Dikkat etmemiz gereken birçok ayrıntı var. Bunlardan yola çıkarak hayalimizdeki eve kavuşabiliriz.
Mutfak Dekorasyonu İçin Gerçekçi Çözümler
Mutfağınızın neresinden şikayetçisiniz? Artık demode eşyalarınız olduğunu mu düşünüyorsunuz yoksa yeterli yeriniz olmadığından mı yakınıyorsunuz? Öncelikle neyi değiştirmek istediğinize karar vermelisiniz. Mutfağınızın küçüklüğünden yakınıyorsanız fazladan dolap kullanmak yerine dekoratif raflarla duvarlarınızı renklendirebilirsiniz. Böylece büyük bir dolapla yerinizi daraltmak zorunda kalmazsınız. Gerektiğinde ortasından açılan ve kapanan masalarla alandan tasarruf edebilirsiniz. Tüm eşyalarınız için koyu renk seçimlerinden kaçınarak, kontrast renkler kullanarak kasvetli bir görünümdense daha ferah bir dekorasyon elde edebilirsiniz.
Salon Dekorasyonu İçin Gerçekçi Çözümler
Salonlar için yapılan en büyük hatalardan biri renklerin birbirine uyumlu görünmesini sağlamak için benzer renklerle odayı boğmaktır. Kontrast renkler kullanmaktan ya da canlı renklerle farklı eşyalar kullanmaktan kaçınmamalıyız. Kahve tonlarından oluşan salonumuza bazen turuncu bir tablo bambaşka bir hava kazandırabilir. Eğer yeterince yerimiz olmamasından şikayetçiysek köşe koltuklarıyla evimizde modern bir görünüm kazanabiliriz. Yine odamızı boğucu göstermemek adına gösterişli ve aşağıya doğru sarkan avizelerdense iyi bir aydınlatmaya sahip ve yeterince ışık sağlayarak odayı ferah gösterebilecek avizeleri tercih edebiliriz.
Yatak Odası Dekorasyonu İçin Gerçekçi Çözümler
Yatak odası uyku düzenimiz ve kalitemiz açısından büyük bir önem taşımaktadır. Kullandığımız renkler, yatak, duvar rengimiz gibi faktörler de bu yüzden oldukça önemlidir. Daha dinlendirici renklerden yana tercihimizi yaparsak canlı renklerde aksesuarlarla odamızı renklendirebiliriz. Dar bir yatak odası için yapılabilecek diğer gerçek bir çözüm önerisi de yine ışık alan avizeler kullanmaktır. Duvarlarımız boş görünüyorsa bu aydınlatmaya katkı sağlaması açısından duvar aplikleri de kullanabiliriz. Bunun yanı sıra bir boy aynası da hem odamızı geniş gösterecek hem de şık bir hava katacak aksesuarlardan birisidir.

3D Harita